w w w . m y m e r a j . i r

بسم رب فاطمه سلام اله علیها

Rounded Rectangle: مزار : تهران-بهشت زهرا(س)

سید مجتبی هاشمی در سال ۱۳۱۹ در تهران دیده به جهان گشود. وی دوران کودکی را در خانواده‌ای مذهبی سپری کرد و پس از اتمام دوران تحصیلات متوسطه به ارتش پیوست؛ و به دلیل قدرت بدنی قابل توجهی که داشت، عضو نیروهای ویژه کلاه سبز گشت. اما پس از مدتی به دلیل شناخت ماهیت رژیم طاغوتی از ارتش خارج شد؛ او در تاریخ ۱۵ خرداد سال ۴۲ به همراه دوستانش یک خودروی ارتش را به آتش کشید و به مدت ۳ ماه تحت تعقیب مأموران رژیم قرار گرفت.

هاشمی بدون توجه به تهدیدهای مأمورین همدوش با دیگر مردم ایران به مبارزه علیه رژیم پرداخت و پس از ورود امام (ره) به ایران عضو کمیته استقبال از امام گشت. او در ایام مبارزه مردم جهت براندازی رژیم طاغوت، کالاهای نایاب را، با قیمت پایین در اختیار مردم می گذاشت. وی کمیته انقلاب اسلامی منطقه ۹ را سازماندهی کرد، آن‌گاه به فرمان امام (ره) برای پاکسازی منطقه غرب به آن‌جا رفت.
هاشمی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه‌های جنوب گشت و در مدرسه «فداییان اسلام» در شهر آبادان اولین نیروی انتظامی نامنظم برای مقابله با تهاجمات بعثیون را به وجود آورد. ایشان پس از مدتی ستاد فداییان اسلام را به هتل کارونسرا منتقل کرد و تا مدت‌ها تنها مرکز اعزام به خط مقدم و آموزش فعالیت‌های رزمی این هتل بود. در آن زمان به دلیل کمبود اسلحه سید مجتبی با آقای خامنه‌ای تماس گرفت و از طریق ایشان اقدام به تهیه اسلحه نمود، و با هزینه شخصی، مایحتاج عمومی را تهیه کرد. طرح هوشمندانه او منجر به آزادسازی میدان تیر آبادان از اسارت بعثیون عراقی شد.

منافقان کوردل که نمی‌توانستند شاهد تلاش شبانه‌روزی شهید هاشمی در پشتیبانی رزمندگان اسلام باشند، سرانجام در آستانه ماه مبارک رمضان سال ۱۳۶۴ او را با زبان روزه در مغازه لباس فروشی‌اش از پشت سر آماج گلوله های خود قرار دادند و به شهادت رساندند.

 

دعایمان کنید

یازهرای مرضیه سلام اله علیها

 

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد