w w w . m y m e r a j . i r

بسم رب فاطمه سلام اله علیها

شهيد طباطبايي نژاد :به سال 1341 ه.ش در يكي از محله هاي جنوب شهر تهران در خانواده اي روحاني متولد شد. پدرش حاج سيد عباس طباطبايي نژاد و اجداد بزرگوارش از طرف پدر، مرحوم حجت الاسلام حاج ميرزا علي طباطبايي و از طرف مادر مرحوم حجت الاسلام حاج شيخ علي مهدوي ظفرقندي، هر دو از علما و فضلاي بنام منطقه اردستان و زواره مي باشند.با صداي اولين گلوله هاي دشمن بعثي كه سكوت مرزها را در هم شكست و ضدانقلاب كوردل جدي تر از هميشه در خاك مقدس كردستان، نداي هل من مبارز سر مي داد، آن بزرگوار (كه يك ماه پيش از اين حادثه، به عضويت سپاه در آمده بود)، پس از گذشت يك هفته از جنگ تحميلي، همراه با عهده اي دلاورمردان سپاه عازم كرسدتان شدند تا به وظيفه خود عمل نموده و كردستان مظلوم را از لوث وجود اين ياغيان پليد، پاك سازند.
به راستي قلم و زبان از بيان ايثارها و مبارزات ايشان ناتوان است. سزاوار است تا صخره هاي هولناك، دره هاي مرگبار كردستان و ارتفاعات سر به فلك كشيد ه و صعب العبور غرب، زبان گشوده، روايت شيرين سردار سرفراز و همرزمان ديگرش را نقل نمايند و سرود حماسه ها و ايثارشان را بسرايند.
نقل مي كنند: او تمثال بزرگي از حضرت امام خميني(ره) بالاي ساختماني كه كاروان آنها در آنجا اسكان داشتند نصب كرده بود. تعدادي از عوامل مزدور رژيم سعودي سرزده وارد ساختمان شدند. افسر سعودي در حين عبور، چنگ انداخت و پوستري از حضرت امام خميني(ره) را از روي ديوار كند. آن بزرگوار بي درنگ عكس را از مشت او در آورد و يقه اش را گرفت و او را وادار كرد كه عكس را چندبار ببوسد.سيد باقر با وجود آن همه مجاهدت خالصانه و مستمر، دلش در عالم ديگري بود و ناراحت از اينكه چرا پس از هشت سال حضور در صحنه هاي ايثار و شهادت و مصاحبت با ابرار، هنوز در اين دنياي خاكي باقي و به فيض شهادت نايل نيامده است،‌ لذا با ابتهال و تضرع به آستان ربوبي طالب شهادت بود، تا اينكه لطف حق شامل حالض شد و در پنجم مرداد 1367 در حالي كه عازم عمق خاك عراق بود، با عده اي ديگر از همرزمانش، در كمين بعثيان ملحد گرفتار و پس از نبردي سخت به درجه رفيع شهادت نايل آمد و در جوار حق ماوا گزيد."لحظه اي غفلت نكنيد كه دشمنان اسلام در كمينند، به تبعيت از فرمان امام در صحنه بوده و هميشه تابع و مطيع فرمان ولايت فقيه باشيد تا از لغزشها و ضربات و لطمات مصون بمانيد.
... واي بر ما اگر اين نعمت الهي (جمهوري اسلامي) را شكرگزار نبوده و لياقت استقرار حكومت جهاني اسلام را نيابيم.
شما در برابر خون پرجوش و خروش شهيدان مديون و مسئوليد. واي بر ما! چگونه مي خواهيم فرداي قيامت در جلو رسول الله(ص) حاضر شويم.
... بكوشيد قلم و قدم و تلاش و كلام و همه اعمالمان در جهت رضاي خدا و استحكام جمهوري اسلامي و پيشرفت انقلاب اسلامي باشد."

دعایمان کنید

 

یازهرای مرضیه سلام اله علیها

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

نظرات   

 
+1 #1 هوشیار از همدان در تاریخ: یکشنبه 12 شهریور 1396 ، ساعت 06:06 ب ظ
درود بر همه شهدای انقلاب اسلامی ایران علی الخصوص شهید سرافراز سید باقر طباطبایی یادشان گرامی باد
نقل قول