w w w . m y m e r a j . i r

بسم رب فاطمه سلام اله علیها

یونس زنگی آبادیسال تولد :1340محل تولد : کرمان (روستای زنگی آباد)تاریخ شهادت: دیماه 1365 عملیات کربلای 5 
پدر حاج یونس زنگی آبادی ملاحسین مردی مومن و عاشق اهل بیت (ع) بود . وقتی در سن 75 سالکی از دنیا رفت یونس دوازده سال بیشتر نداشت ،پس از آن  مادرش به سختی و مشقت برای تامین معاش خانواده همت گماردازاین پس یونس نوجوان برای کمک به هزینه زندگی در کنار درس خواندن به کار روی آورد، با شروع زمزمه های انقلاب در حالیکه دانش آموز دبیرستان بود در تظاهرات وحرکتهای انقلابی نقش جدی داشت.
با پیروزی انقلاب اسلامی به کردستان رفت و در سال 1360 لباس سبز پاسداری را رسما" به تن کرد.
تدبیر و شجاعت وجسارت او در عملیاتهای مختلف باعث شد تا وی را فرماندهی بنامیم که تمام زندگی اش درجبهه های جنگ خلاصه میشد
خاک شلمچه و عملیات کربلای 5 با شکوه ترین  فراز زندگی سردار شهید حاج یونس زنگی آبادی بود . حماسه شورانگیز حاج یونس دراین عملیات نام زیبای او را برای همیشه در کنار مردان بزرک این سرزمین جاودانه کرد

تازه بچه دار شده بود . گفتم : دلت برای بچه ات تنگ نشده ؟جبهه و جنگ بس نیست ؟لبخند زد و گفت : اگر صد تا بچه داشته باشم و روزی صد مرتبه هم خبر بیاورند بچه ات را ازت گرفته اند ،من دست از خمینی بر نمی دارم و جبهه و جنگ را بر همه چیز ترجیح می دهم .

موقعیت حاجی خیلی خطرناک بود .از پشت بیسیم گفت اگر من شهید شدم ، حاج یونس فرمانده لشکر است .ساعت هشت شب ترکش خورد به کتفش .از ترس اینکه خاکریز تمام نشود یا اینکه حاج قاسم بفهمد ، تا ساعت چهار صبح ادامه داد و کار را تمام کرد .دو سه روز بعد دیدمش .از بیمارستان فرار کرده بود .

گفت : هنوز یک دستم سالم است .

آخرین باری که آمده بود مرخصی گفت : حاج قاسم اسم تیپ ما را گذاشته امام حسین .دوست داری اسم تیپ ما چی باشه ؟گفتم : هر چی خودت دوست داری .گفت : چون اسم تیپ ما امام حسین است ، دوست دارم مثل امام حسین شهید شوم .گفت : من که شهید شدم باید مرا از روی پا بشناسیدم .دوست دارم مثل امام حسین شهید شوم .

 روی تابوت را که کنار زدم جای سر ، پاهایش بود .
وصیتنامه
شهادت افتخاری است برای من، آن رامانند عسل شیرین می یابم و دشمنان این رابدانندکه اگر ما در راه اسلام شهید می شویم پایه واستقامت مسلمانان قویتر می شود. من از خدای تبارک وتعالی می خواهم که این هدیه کوچک که جسم وجانم است از من بپذیرد ومرا از بندگان صالح خود قرار دهد

دعایمان کنید

یازهرای مرضیه سلام اله علیها

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد