w w w . m y m e r a j . i r

بسم رب فاطمه سلام اله علیها

سردار شهید اسلام محمد تقی رضوی در سال 1334 در مشهد مقدس بدنیا آمدند.

برای درس و تحصیل وارد انستیتو مشهد شد . محمد تقی پس از فارغ التحصیل شدن از انستیتوی مشهد ، به سربازی اعزام می‌گردد. سربازی وی ، با اوج‌گیری انقلاب مصادف می‌شود كه او به روشنگری دیگر سربازان در پادگان می‌پردازد

.به دنبال فر مان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر ترك پادگانها توسط سربازان ، او نیز پادگان را ترك كرد . مادرش می‌گوید ، تیر بارانت می‌كنند . با خونسردی همه مسایل را برایم توضیح داد و من قدری آرام شدم . به او گفتم پس چند روز بیرون نرو تا شناخته نشوی ، با لبخند جواب داد : مادر ! من فرار كرده‌ام كه فعالیت كنم و اعلامیه‌های امام را پخش كنم . فرار كرده‌ام كه دركنار مردم باشم . نه اینكه در خانه بمانم .

 با شروع جنگ تحمیلی ، به جبهه‌های جنگ می‌شتابد و نقطه عطفی در زندگی ‌اش آغاز می‌گردد. وی از روزهای نخستین جنگ ، خود را به جبهه‌‌ها می‌رساند و با عضویت در ستاد جنگهای نامنظم شهید چمران به دفاع از انقلاب و اسلام می‌پردازد

وی پس از ماهها خدمت در مسئولیت فرماندهی مهندسی جهادسازندگی ، به عنوان«مسؤول ستاد كربلا» و «فرماندهی مهندسی جنگ جهادسازندگی » و نیز«معاونت فرماندهی قرارگاه مهندسی رزمی قرارگاه خاتم‌الانبیاء(صلی الله علیه وآله و سلم ) منصوب شده و به هدایت مهندسی – رزمی جنگ می‌پردازند .

هنگام شناسایی منطقه عملیاتی كربلای 10 ، در كوههای غرب كشور تعیین شده بود . او روز سوم خرداد ماه1366 در عملیات كربلای ده در سردشت به فیض عظیم شهادت نائل آمد . دنیا که آمددور حرم امام رضا طوافش دادند.شهید هم که شد باز دور همان حرم طوافش دادند.از این طواف تا به آنراهی بود پر از سر زندگی مبارزه دانستن رنج جهادجهاد و جهاد.مزار این شهید بزرگوار در حرم امام رضا (علیه السلام ) می باشد.

 

مناجاتی از شهید

خدایا ! عاشقم ، عاشق ترم كن به دیدارت

خدایا ! خطا كردم ، به بزرگی و عظمتت ببخشم

خدایا! با همه گناهانم ببخش و بیامرزم و شهادت را نصیبم گردان

خدایا ! نمی‌دانم با این بار گناهان با چه رویی به پیشگاهت برسم با این همه عشق دیدارت دیگر تحملم را بریده است .

خدایا ! با دیدن یاوران صدیقت احساس حسادت می‌كنم ، راه مرا در كنار یاورانت قرارده»

خدایا ! در این شبهای با عظمت طلوع فجر در كنار رزمندگان اسلام مرا هم با همه رو سیاهی به عظمت روح شهدا ببخش و بیامرز.

خدایا ! خانواده شهدا فرزندان شهدا منتظر پیروزی اسلام هستند ، نصرت نهایی را هرچه زودتر عطا فرما .

 

دعایمان کنید

یازهرای مرضیه سلام اله علیها

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد