w w w . m y m e r a j . i r

بسم رب فاطمه سلام اله علیها

يادداشتي از شهيد دقايقي

براي شما آرزوي صبر و استقامت و پيگيري اهداف اسلامي را دارم. ان‌شاءالله بتوانيد با كار و فعاليت، خود را بيش از پيش وقف راه خدا و اسلام كنيد. پيش بردن اسلام در جهان جهاني كه پر از فسق و فجور و خيانت ابرقدرتهاست تلاش و ايثار مي‌خواهد. در راه امام حسين(ع) حضرت سيدالشهداء(ع) رفتن، حسيني شدن را مي‌خواهد.

... ان شاء الله در پيروي از راه امام امت خميني عزيز(ره) كه همان راه خدا، قرآن و اهل بيت عصمت و طهارت(ع) است، موفق باشيد. شهيد اسماعيل دقايقي رهيده از خويشتن  به ديار معبودش سفر كرد. او با كوله باري از عشق و ايثار به منزلگه پاكان راه يافت .او فرزند مظلوم  رمضان ، يار كربلائيان  و همراه  عاشورائيان بود . او مسلخ  خود را از اوان عمرش ديد و سرود رهايي خويش را با گلوله  خونينش بارها سرداد .اودلسوخته اي بود كه هرگز آرام نداشت . او موجي از درياي حماسه و فرياد بود .  او دلداد ديار يار بود او بزرگمردي از كربلاي خوزستان بود .

شهيد اسماعيل دقايقي انساني متعهد پاك باخته عاشق و مخلص اسلام و انقلاب اسلامي بود . قبل از انقلاب  با رژيم  ستم شاهي  سابقه مبارزاتي داشت ، در منزل  ايشان بيانيه ها و اعلاميه هاي امام تكثير و توزيع مي شد .

شهيد اسماعيل دقايقي نه تنها در انقلاب اسلامي كشور ما ستاره اي پرفروغ  بود بلكه جوانان برومند عراق هم از او به عنوان  يك سردار بزرگ در نهضت عراق ياد خواهندكرد .

اين شهيد بزرگوار در عمليات عاشورا و قدس 4 و همچنين كربلاي 2، 4 و 5 در سمت فرماندهي تيپ خالصانه انجام وظيفه نمود و يگان او جزو يگانهاي موثري بود كه در موفقيت رزمندگان اسلام نقش چشمگيري داشت.

بالاخره هنگامي كه در عمليات كربلاي 5 براي انجام ماموريت شناسايي، با يك دستگاه موتور سيكلت عازم محور بود در مسير راه مورد اصابت بمباران هواپيماهاي رژيم متجاوز عراق قرار گرفته و به لقاي حق مي‌شتابد و در اوج اخلاص و ايثار، با نوشيدن شربت شهادت روح تشنه خود را سيراب مي‌كند. واقعه شهادتش در روز 28 دي ماه 1365 در منطقه عملياتي شلمچه روي داد.  

 وصيتنامه شهيد دقايقي

بسمه تعالى

ربنا افرغ علينا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا على القوم الكافرين

خدايا امت اسلام را صبر و استقامت عطا فرما تا در مقابل دشمنان خدا و كافران پايدارى كنند و سپس بر آنان غلبه كنند. خدايا شهادت ميدهم كه غير از تو خدا يى نيست و محمد (ص) رسول و فرستاده توست و على (ع) وصى رسول خداست . سلام بر خاندان عصمت و طهارت ، درود بر خمينى كبير، سلام بر روحانيت متعهد و امت حزب ا...خدايا از تو ميخواهم در هنگاميكه شيطان سستى بر سراغم مى‌آيد او را دور سازى و مرا قوت و آرامش عطا فرمائى كه :لا حول و لا قوه الا بالله العلى العظيم

پدرو مادر گرامى :درمقابل شما شرمنده‌ام كه توفيق خدمت به شماواجراى حقوق شما خيلى كم نصيبم گشت بدانيد كه :انالله و انااليه راجعون خداوند به شما صبر فرمايد و شما از جمله كسانى باشيد مردم و خصوصا خانواده شهدا و اسرا و معلولين را دلدارى بدهيد، من هم دعاگوى شما هستم.

دعایمان کنید

 

یازهرای مرضیه سلام اله علیها

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد