w w w . m y m e r a j . i r

بسم رب فاطمه سلام اله علیها

شهید امیرحسین حاجی رضایی در 14شهریور ماه 1379با اذان صبح به دنیا امد پدرش امیر ومادرش حسین را دوست داشتند برای همین نام امیرحسین را انتخاب کردند. از همان کودکی از نظر زیبایی و آرام و متین بودن زبان زد بود.

دوران تحصیل همیشه شاگرد اول بود احترام زیادی برای مربیان و مدیران مدرسه قائل بود. خط زیبایی داشت وعلاقه زیادی به یادگیری کامپیوتر داشت. در دوران راهنمایی با گذراندن کلاس ،مدارک مختلف از رشته کامپیوتر گرفت.

در کارهای فرهنگی مسجد وپایگاه بسیج حضور پررنگی داشت و اعضای فعال بسیج بود و در همه ی مانورها ورزمایش ها شرکت داشت.موذن و مکبر و خادم مسجد صاحب الزمان بود . بخاطر فعالیت زیاد در مسجد به او لوح تقدیر از امور مساجد دادند.علاقه ی بسیار زیادی به مولایش حضرت مهدی (عج) داشت سال 92 اول آشنایی او با شهید احمد علی نیری بود و به مرور زمان گروهی به نام این شهید تشکیل داد و زندگی نامه و وصیت نامه شهدا را تهیه و کارهای فرهنگی زیادی  انجام میداد درمراسمات و یادواره شهدا همیشه پیش قدم بود .

بسیار زیبا نماز میخواند و هیچ چیز به زیبایی قنوت نمازش نبود . دستش را به آسمان بلند می کرد  سرش را کج میکرد دعای قنوت را میخواند و همیشه می گفت من دوست دارم همانند مرحوم آیت اله بهجت باشم.

بخاطر علاقه  به آقا امام زمان (عج) علاوه بر برپایی ایستگاه صلواتی و تهیه بسته های فرهنگی در نیمه شعبان و آغاز امامت آقا ، هرهفته پیامک های مهدوی برای تمام مخاطبانش ارسال میکرد و یاد و نام اقا را همیشه برزبان داشت.

در انجام همه ی کارها خیلی منظم ودقیق بود و هیچ وقت وقتش را  تلف نمی کرد حتی تعطیلات تابستان سرکار میرفت ودر کنار شهید جابربیدگلی  به کارهای پست بانک مشغول بود.دلسوز و مهربان بود و هرکاری از دستش برمی آمد برای بقیه انجام میداد.لبخند هیج وقت از روی لبش پاک نمیشد .کم حرف و خیلی با ادب بود.

 علاقه زیادی به بحث مهدویت داشت و همیشه سخنرانی های اساتید بزرگ را دراین مورد گوش میداد و سرود وآهنگ هایی مذهبی زیادی داشت و همه را  برای استفاده دراختیار عموم  قرار میداد.

پایگاه بسیج شهید دستغیب از مقرهای گردان امام علی (ع) بود.11شهریور ماه ،دررزمایش اقتدار ثاراله امیرحسین به عنوان پشتیبان گردان همراه 3 نفراز بسیجان به پایگاه میروند تا پتو جهت اسکان نیروها ببرند گاز نشت کرده بود، بدنبال منشا   می گردند چیزی پیدا نمی کنند موقع خارج شدن با خاموش کردن چراغ انفجار صورت می گیرد و هر4 نفر دچار سوختگی شدید میشوند.امیرحسین 65 درصد سوختگی داشت که بعداز10روز تحمل درد ورنج سوختگی در غروب روز جمعه 20شهریور ماه ندای مولایش آقا امام زمان را لبیک گفت و به دیدار آقایش امام حسین (ع) رفت. دیگر همراهان  او شهید جابر بیدگلی شهید امیرحسین زینلی وشهید علیرضا ملکی که دراین حادثه حضور داشتند نیز شهید شدند.

امیرحسین روز تولد15سالگی  در بیمارستان بود ... در شهریور ماه به دنیا امد و در شهریور ماه از دنیا رفت موقع تشیع امیرحسین مداح اذان میگفت به عشق موذنی که دیگر نبود...بعد از شهادت امیرحسین داخل گوشی او اعلامیه اش را پیدا کردند تاریخ اعلامیه فقط 1 ماه با تاریخ شهادتش فرق داشت.شعر اعلامیه ای که خودش طراحی کرد بود  بیانگر عشق او به مولایش و عشق به شهادت  بود: در عرش صدای ربنا می آید .... آوای خوش خدا خدا می آید.... گویند که باز کنید درهای بهشت.... مهمان خدا ز کربلا می آید....

 

دعایمان کنید

 

یازهرای مرضیه سلام اله علیها

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

نظرات   

 
+1 #4 امیر حسین در تاریخ: یکشنبه 18 آذر 1397 ، ساعت 11:09 ق ظ
.
نقل قول
 
 
+1 #3 امیر حسین در تاریخ: یکشنبه 18 آذر 1397 ، ساعت 11:09 ق ظ
روحش شاد...
هعی..... امروزه کی از حال این شهیدا خبر داره.....
نقل قول
 
 
+1 #2 غریب غرب در تاریخ: یکشنبه 05 فروردين 1397 ، ساعت 09:01 ب ظ
روحمان با یادش شاد...
امیرحسین منو با شهید نیری آشنا کرد...شهید، شهیدت میکند...
نقل قول
 
 
+1 #1 مصطفی ابراهیمی در تاریخ: دوشنبه 28 تیر 1395 ، ساعت 02:04 ب ظ
همیشه در قلب و جان ما جا داری
نقل قول