w w w . m y m e r a j . i r

بسم رب فاطمه سلام اله علیها

شهید علیرضا ملکی

 چهارم خرداد1381در تهران به دنیا امد او در خانه ای کوچک ولی گرم از محبت پدرومادرو نان کارگری وحلال بزرگ شد.پدر ومادر وی هدیه خدا و امام رضا (ع) را علیرضا نامیدند .از کودکی آرام ، خوش رو وبا ادب بود وهمیشه به بزرگترها احترم میگذاشت .

از همان موقع که وارد مدرسه شد علاقه زیادی به ساخت وسایل برقی داشت و بخاطر خلاقیتش در این زمینه پدرش او را در کلاسهای رباتیک ثبت نام کرد.در 10سالگی یک ربات ساخت و با آن سن کم و با پشتکاربه دنبال یادگیری  برنامه نویسی کامپیوتربود.

خط خوبی داشت و هرسال مورد تقدیر آموزگارانش قرار می گرفت و علاوه بر فعالیت در بسیج دانش آموزی در بسیج محله نیز فعال بود و در مراسم های مذهبی و کلاس های پایگاه بسیج شرکت می کرد. در یادواره شهدا حضور پررنگی داشت در برپایی نمایشگاه بسیج به بقیه کمک می کرد.

در یکی از رزمایش های بسیج شرکت کرد  پوتین اندازه پایش نبود و در اثر پیاده روی زیاد پاهایش تاول زده بود و او با سن کم هیچ اعتراضی نمیکرد چون راهی بود که با  همه ی سختی ها خودش برگزیده بود.

با امیرحسین حاجی رضایی دوستی صمیمانه ای داشت .در 11شهریور 1394 با امیرحسین حاجی رضایی ، جابر بیدگلی و امیرحسین زینلی همراه میشود به پایگاه بسیج می روند تا جهت اسکان نیروهای رزمایش اقتدار ثاراله پتو به محل استقرار تحویل دهند.

موقع ورود به پایگاه متوجه نشت گاز میشوند بدنبال منشا می گردند ولی چیزی پیدا نمی کنند موقع خارج شدن با خاموش کردن چراغ انفجار صورت می گیرد و هر 4نفر دچار سوختگی شدید می شوند و هرچهار نفرشان به درجه رفیع شهادت می رسند.

علیرضا 86 درصد سوختگی داشت و 5 روز در بیمارستان بستری بود و پس از تحمل درد ورنج سوختگی 16 شهریور در سن 13 سالگی  ندای مولایش را لبیک گفت . و درکنار دیگردوستان شهیدش آرام گرفت.

علیرضا علاقه زیادی به آقا اباعبداله الحسین (ع) داشت و مانند مولایش بابدنی مجروح و لب تشنه شهید شد

 

دعایمان کنید

 

یازهرای مرضیه سلام اله علیها

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

نظرات   

 
+7 #2 جمشید حرمی در تاریخ: دوشنبه 23 اسفند 1395 ، ساعت 07:12 ب ظ
سلام.تشکر می کنم از تهیه این نوشته.علیرضای عزیز از خاندان ماست و من ساکن آبدانان ایلام هستم جد ما از مبارزان دوران ستمشاهی پهلوی اول بوده است.خاندان ما دوران تبعید و مبارزه را را در کنار ایل بزرگ خود،ایل مقتدر بیرانوند را سپری کرده .بسی افتخار می کنم که برادر من با وجود دوری از اصل و ریشه ی خود به صورت خود جوش همان را راه پیموده و شهید ملکی این را به اثبات رسانده که دود از کنده بر می خیزد.روحشان شاد ودرود بر شما به خاطر اطلاع رسانی خوب.
نقل قول
 
 
+3 #1 مصطفی ابراهیمی در تاریخ: دوشنبه 28 تیر 1395 ، ساعت 02:04 ب ظ
روحت با امیرالمومنین محشور باشد علی جان
نقل قول