w w w . m y m e r a j . i r

بسم رب فاطمه سلام اله علیها

به سال 1338، در خانواده ای مذهبی و پاکدامن در تهران پا به عرصه هستی گذاشت . پدرش  کارمندی  متوسط و آبرومند بود و در تربیت دینی فرزند ، از هیچ کوششی دریغ نکرد

پس از شهادت پیچک  متوجه شدیم که او در سن پانزده سالگی طرح ترور خسروداد را می کشد بعد مساله را با نماینده  حضرت امام در میان  می گذارد که ایشان اجازه نمی دهد و او دوستانش را مجاب می کند که از ترور  خسرو داد صرف نظر  کنند .

با تجاوز رژیم عراق به ایران  و تحمیل جنگی  نابرابر به انقلاب  نوپای اسلامی ،  پیچک عازم جبهه های نبرد  می "گردد  « آوازه پیچچ در غرب  کشور  پیچیده بود . هر کجا که می رفتی ، او را می شناختند ، از سومار  تا ارتفاعات  بمو . همین شهرت  او باعث شد که جذب  او شوم . . در عملیات « بازی دراز » آخرین کسی بود  که از ارتفاعات  عقب نشینی کرد .»

شهید پیچک اهل تقوا  و ورع بود  و در انجام فرائض دینی ، تقید و تعبد خاصی داشت . همان گونه که اشارت رفت،  از سن ده سالگی به نماز ایستاد . پس از انقلاب ، نماز شبش ترک نشد . در نماز آن چنان حضور  می یافت که خارج  از خود را فراموش می کرد .

او اهل مطالعه و کتاب بود . در عین اشتغال به کارهای نظامی ، از فعالیتهای فرهنگی غافل نمی شد . سخنرانیهایش مشهور بود . او در اخلاق و رفتار الگوی دیگران بود . شهامت و شجاعتش کم نظیر بود . به حضرت امام خمینی(ره) عشق می ورزید  و تابع و مرید معظم له بود . در انجام هرکاری تنها  جلب رضای خدا را در نظر می گرفت و هرگز ریب و ریا به اخلاص او نفوذ نکرد .

شهید پیچک در عملیات  مطلع الفجر ، در نوک  پیکان  گردان وارد نبرد  علیه دشمن شد و در منطقه  « قاسم آباد» واقع در ارتفاعات « برآفتاب » با نیروهای دشمن تن به تن درگیرشد . نزدیک  ظهر روز 20 آذرماه 1360 در اثر اصابت گلوله به گلو و سینه اش ، به درجه رفیع شهادت نایل آمد

دعایمان کنید

 

یازهرای مرضیه سلام اله علیها